Rok 2000-2001 - Strana zákona


Fotografie a obrázky z některých akcí tohoto roku.

Carlos Martin, president republiky Sanandita, vzniklé v Jižní Americe kdesi v podhůří And mezi Paraguají, Agentinou a Bolívijí pozval skupinu známých dobrodruhů, představovanou námi, aby mu pomohla vyřešit problémy v jeho zemi. Slabá ústřední vláda je schopná prosadit zákon a řád jen v okolí hlavního města Sanandita a vzdálenější oblasti jsou mimo dosah její moci, vládne zde jedině právo silnějšího a president by rád situaci změnil. Proto jsme do tohoto odlehlého kouta vysláni my v hodnosti šerifů, která v sobě zahrnuje pravomoci policejní, soudní i organizační, máme se pokusit prosadit právo i v těchto odlehlých oblastech. Úkol to bude nelehký, ale my jej ochotně přijímáme.

Prvním úkolem plněným na straně zákona byl boj s pašeráky. Bohužel díky naší nezkušenosti a malému počtu jsme tento úkol nesplnili. Úspěšnější jsme však byli hned při naší druhé akci. Tehdy se nám nedaleko od vesnice Domaribo podařilo odhalit důkazy o připravovaném převratu bývalým důstojníkem Pedrem Rodriguesem.

V dalším období jsme pak nalezli a pro Sananditu zachránili velkou část pokladu Inků nalezeného na jejím území a poté jsme zachraňovali skupinu vědců a horolezců zbloudilou v pohraničních pralesích a skalách.

Podařilo se nám rovněž úspěšně zasáhnout proti překupníkům vánočního zboží.

Strana Zákona s naší pomocí uspořádala etnologickou výpravu do Sanandity, dopravovala zásilku s penězi, odhalila bandu obchodníků s lidskými orgány, chránila Sananditské vesnice proti banditům, zasahovala proti podvodníkům, kteří chtěli ovlivnit tradiční dostihy v Entre Rios, a vypořádala se s žoldnéři najatými nechvalně známým Pedrem Rodriguesem.

Rovněž se straně zákona podařil vcelku úspěšný zátah na nelegální těžaře dřeva a dokázali dovést potraviny do vsi postižené záplavami. Také vykonávali dozor na zápasech v Sananditské aréně.

 

Několik odkazů na stránky v Bolivii, zejména obrázkové a informační.

Město Sanandita leží v kraji Tarija na jihu Bolivie, v okrese Gran Chaco

Fotografie z Bolivie:
http://www.fotosbolivia.com/fotosbolivia/
http://www.nrc.bolnet.bo/fotos.html
http://www.home.zonnet.nl/jneele/bolivia/
http://www.boliviaweb.com/photos.htm

Stránky věnované Tarije, jsou zde i informace o městech z rep. Sanandita:
http://www.tarija.net/
http://www.tja.entelnet.bo/

Bolivijské internetové portály:
http://www.virtualisimo.com/
http://www.bolivia-internet.com/
http://www.bolivianet.com/frame.htm
http://www.entelnet.bo/
http://www.khainata.com/solobolivia/
http://www.bolivian.com/
http://www.boliviaenred.com/
http://www.yapues.com/


na stránku letních akcí
zpět na stránku aktualit
zpět na stránku oddílu OkO