ve fotografii

 

    20. září jsme podnikli první výpravu tohoto roku, vedla do sochařské galerie ve volné přírodě vytvořené sochařem Václavem Levým před téměř 150 lety. Výlet byl nadmíru hojně obsazen, jak dokumentuje tato fotografie všech účastníků u Čertových hlav. V tomto zmenšení nelze jednotlivé osoby rozeznat, podívejme se však blíže ...
Tak a teď už vidíme lépe, takže začněme tradičně zleva. Zadní řada: Statkářka, Anežka, Píďala, Píšťalka, Eliška Z., Honza a před ním Ronýsek, Martínek za Bertou, Kocour s Ondráškem, Matouš, Martin L., Jáchym, Myšinka, Ondra. V přední řadě: Eliška K., Lucka, Ivanka, Mirek, Tomáš P., Marek, Prokop a za ním Martin M. Chybí pouze Bizon, který drží fotoaparát. Tentokrát nebylo kam umístit stativ.
Na dvojdeňáku ven, jehož konečným cílem byly Holice, jsme celý výlet procházeli rozlehlými lesy kolem městečka Horní Jelení. Tady je záběr z průběhu vaření sobotního oběda u rybníku Svatba.
Na výletě jsme spatřili, mimo jiné, velikého lišaje svalčcového. Lišaj byl ochoten sedět Bizonovi na tričku i ruce, tahle fotografie ilustruje mimikry motýla na kůře stromu.
Chladné nedělní ráno nedaleko návrší Vinice.
Jedním z úkolů naší propagační akce odpoledne her, která se odehrála v sobotu 18. října odpoledne na Červeném Vrchu, bylo hledání v mapě.
Jednou z nejtradičnějších akcí oddílu je pětideňák, letos se odehrál 24.-29. října jako obvykle v Poděvousech. A protože je plný tradičních akcí, zvu vás na fotoprocházku právě po těchto tradicích.

Takže na první fotografii můžete spatřit Ivanku bojující se záludnou golfketovou dráhou.

Zkoušky smylů jsou dalším tradičním programem a uplatnil se zde nejen um, ale i trénink, takže nejlepší smysly prokázal Martin z Dráčků. Na obrázku je ovšem Martin z Ráčků pod kamenem při zkoušce čichu.
Děti i vedoucí navlečení do podivných obleků, to je kasino, tady vidíte Pavlínu, která byla letos stoprocentně nejkrásnější.
Tak teď nevím, je to tradice nebo ne? Turnaj ve Svobodné zemi, myslím, že se dá dobře za tradici již považovat, alespoň bude součástí pětideňáku co bude Svobodná Zem existovat.
Netradiční disciplíny patří k další tradici výletu, tentokrát jsem nestihl nejfotogeničtější disciplíny, takže skýtám záběr na start běhu se svázanýma nohama.
Desková hra je rozhodně také jednou z tradic. letos se hrála hra Domorodče, nezlob se! na neobvyklém osmiúhelníkovém herním plánu.
Listopadový třídeňák 14.-17.11. vedl do Malé Skály. Podnikli jsme tři výlety a nic nás nerozhodilo nepříliš přívětivé počasí.

První výlet vedl na romanticky upravenou zříceninu hradu Vranov v Malé Skále, dále na Frýdštejn a Drábovnu. Tato podivná brána byla součástí úpravy Vranova. Kontrast zlatooranžového bukového listí s šedivým kamenem doplňoval krásu krajiny po všechny dny.

Výlet do Besedických skal doplňovaly výstupy na velké množství skalních vyhlídek.
Ovšem čekaly nás nejen výlety, ale i hry. Desková hra na průchod zoo zpestřila nedělní večer.
Brojnarova výzva v tomto oddílovém roce proběhla 29.11. byla stíhána nepřízní počasí. Letos nesla podtitul setkání se zvířaty a byla motivována zvířaty a jejich ochranou.

Zde vidíte stavbu termitišť - věží z kamenů.

A zde naopak si opice přehazují kokosy.
Nejhorší počasí na výletě v roce 2003 získal Vánoční výlet, většina soutěží musela být odehrána v altánech, neboť téměř neustále pršelo. Výlet se konal 13.12.

Na tomto v pravé poledne pořízeném snímku (nekecám, tma venku opravdu byla, ale na druhé straně se na ní i podepsalo to, že byla pořízená s bleskem) vidíte známého mistra hazardu.

Přes hrozné počasí nás bylo hodně a na skálu u stromku jsme se sotva vešli.
10. ledna se uskutečnila jediná mezioddílová akce, které se náš oddíl účastní. Brdy. Letos bylo tématem cestování časem a skončili jsme druzí, což není tak nejhorší, skupinky byly 4.

Na Jezírku se Mirek blýsknul při poznávání hradů, dálava zvolila pro nás neobvyklý postup s kostýmovanými osobami. Nevypadalo to špatně.

Koncem ledna a začátkem února je tradičně rok co rok pořádán výlet do Poděvous. Letošním tématem byla záchrana sněžného levharta.

Honzův tým nakonec dokázal raněného irbise odchytit jako první.

Na oslavu vítězství byla uspořádána slavná ďábelská hostina. Tentokrát se dařilo vedoucím. Také už bylo jednou na čase.
Druhý zimní dvojdeňák -20.-22.února - jsme tentokrát nasměrovali do historického města Kutná Hora a věnovali jsme část výletu jeho prohlídce. Chrám Svaté Barbory bylo možno vidět i z okna ubytovny, nicméně tato fotografie je focená od kostela Svatého Jakuba.
Bez toho, abychom alespoň na chvíli vstoupili do lesa, by se náš oddíl neobešel. Statkářka, autorka výletu, tady vysvětluje pravidla terénní hry.
Programem sobotního večera byla desková hra s figurkami zvířat. Není divu, že o vítězství se nakonec utkali Martin a Honza. Mimochodem, Martin na tento výlet přijel již ze svého německého působiště.
Jednodeňák 28. března už byl ve znamení jara. Nicméně naším cílem vbyla Milešovka a tam trochu sněhu stále leželo. Na vrcholové fotografii můžete spatřit všechny účastníky výletu.

Výlet připravovala Píďala a naším cílem bylo proplout bludištěm nových zákonných úprav pro provoz safari.

Na fotce můžete vidět:
Zadní řada: Píďala, Statkářka, Honza, Ivana, Jáchym, Bizon
Střední řada: Anežka, Ronýsek, Verunka, Lucka, Martínek
Přední řada: Eliška, David, Myšinka

Myšinka o Velikonočním výletě opět uspořádal výpravu na Slovensko.7.-12. dubna. Při výstupu na Chopok v Nízkých Tatrách bohužel naše děvčata ztratila sílu a nadšení a tak jsem s nimi musel sestoupit zatímco Myšinka s Dráčky pokračoval nahoru.
Motivací bylo pátrání skupiny Orel alfa po unesených vědcích v jihovýchodní asii.

Při pátrání jsme navštívili i živý skanzen Vlkolínec.

Jediným vrcholem, kam jsme dorazili všichni, bylo Sidorovo. Podívejte se tedy na 11 statečných, kteří se výletu zúčastnili.

Zleva: Zadní řada: Bizon, Honza, Matouš, Jáchym, Martin, Myšinka
Přední řada: Mirek, Ivana, David, Týna, Bára

Místo kopání v komerčním koupališti v Beseňové jsme radši navštívili travertinové skály nade vsí. Pak jsme snadno a jednoduše dorazili zpět do Lúček.

Na poslední den se mi bohužel zasekl film ve foťáku a tak pokud chcete vidět více, podívejte se na stránky digifotek z mobilu, které jsou pro účely informací dostačující.

24. dubna se uskutečnil výlet doplňkový k Velikonocům, který byl kriticky málo navštíven zejména mladší generací a vedl do Sedlčan a okolí.

Počasí nabylo nejlepší, ale celkem stačilo pro provoz výletu. Na tomto obrázky Myšinka vysvětluje trasu závodu s pingpongáčem na lžíci. A můžete tu vidět kromě Bizona všechny účastníky výletu. Opravdu nás tu nebylo mnoho.

15. května jsme podnikli výpravu do ZOOParku Chomutov, titul zvíře dne si vysloužily tyto husy, které napadly Myšinku a zahnaly jej na ústup.
28.-30. května uspořádalo Safari 3000 výpravu na Madagaskar. Výpravy se zúčastnil Bizon a pak zleva: Píšťalka, Eliška K., Lucka, Ivana, Eliška Z. a Ondra.

Výprava vedla do kraje v okolí Želivi. Vyrazili jsem z Červeného Kostelce a v neděli jsme pohodlně dorazili do Humpolce.

V sobotu večer jsme si místo vaření opekli buřty.
Hlavním cílem výletu 12. června byl archeologický skanzen Březno u Postoloprt, kde jsou zrekonstruovaná pravěká obydlí nalezená v okolí. Skanzen je možné prohlédnout si po zaplacení symbolického vstupného zcela volně.
Připravovat tábor, tedy zejména kopat jámy jsme jeli 25.-27. června. Na tomto obrázku vidíte tým kopající vsakovačku.
Závěrem a zlatým hřebem výletu je smývání špíny na koupališti na Hrázi. Bývá to první weekend, kdy je otevřeno a voda je příjemně čistá.

Na stránku roku 2003-2004
Zpět na stránku aktualit
Zpět na stránku historie
Na stránku oddílu OkO