Rok 2002-2003 - Velký Pacifický vlak
ve fotografii

  Na prvním výletě 14. září jsme sháněli lístky na Pacifický vlak, jedním ze způsobů, jak vydělat peníze, bylo i sehnání co nejvíce krav. Vedoucí pouštěli lístky s obrázky krav a děti se je snažily sesbírat. Na obrázku umisťuje myšinka lístek vysoko na strom.
Při výletu do Podještědí 27.-29. září 2002 jsme přespávali ve skalním příbytku Skalákovna.
Jednou z našich zastávek byla i obrovská tisíciletá lípa v Kotli, do dutiny v jejím kmeni jsme se pohodlně směstnali všichni.
Nejvyšším bodem naší cesty byl Ještěd, zde na snímku foceném samospouští všichni účastníci výpravy. Zleva: Mirek, Bizon, Palačinka, Tomajko, Myšinka, Statkářka, Jáchym.
Výlet 5. října vedl do okolí Řevničova a hlavním cílem byla rezervace Prameny Klíčavy, zde svačinová pauza na rozcestí pod Klukem.
V sobotu 19. října jsme se zúčastnili rekonstrukce bitvy o ostrov 10 z války Severu proti Jihu, na obrázku střílí jednotka konfederační pěchoty.
A to jsme opět my u děla artilerie Unie. (19.10.2002, bitva o ostrov 10)
Na pětideňáku 25.-30.10.2002 nám letos počasí příliš nepřálo, dokonce i tradiční kuželky jsme kvůli blátu přesunuli na zápraží.
Na pětideňáku 25.-30.10.2002 v kasinu jsme tentokrát viděli mnoho podivných osob. Kupříkladu co říkáte tomuto ruletu hrajícímu záhadnému arabovi. Není to snad nějaký hledaný terorista?
Nejen díky dvou turnajům byl pětideňák plný Svobodné Země, na obrázku testovací zápas Myšinky a Mirka. Co myslíte, byl to opět jeden z Myšinkových zázračných hodů?
Jednou z tradic pětideňáku je i turnaj v neobvyklých disciplínách, na obrázku vidíte zápas v hokeji s košťaty - metané.
Dvojdeňák 22.-24.11.2002 vedl do městečka Žlutice. Na celodenním výletě jsme pak navštívili zříceninu hradu Nevděk nad Žluticemi. Na fotografii vidíte, jak Žlutice vypadají při pohledu z Nevděku.
Dalším z cílů našeho výletu byla čedičová stolová hora Vladař, Na obrázku si na vrcholu Vladaře čtou Myšinka, Ivanka a Jáchym informační ceduli. Jak jsme zjistili v neděli v Muzeu, právě v místě této cedule, v místě, kde jsme obědvali, byl kdysi po tři dny opevněn a křižáky obléhán Žižka.
Vánoční výlet byl letos 14.12.2002 a vedl tradičně do Šárky, na teto vyhlidce se letos vyjímečně žádný úkol neplnil, zašli jsme sem jen obdivovat výhled na Šárecké údolí.
Již posedmé jsme váínoční výlet zakončili a svíčky odnášeli od vánočního stromku na skále na Čertovým mlýnem.
18. ledna 2003 se konala další tradiční akce a sice přechod Brd, výlet spojený se soutěží mezi oddíly. Tentokrát jsme se sešli v poměrně slabé sestavě, ale podařilo se nám Dálavu hladce porazit. Na této fotografii sedíme u kaple ve Stříbrné Lhotě.
Výlet na přelomu ledna a února: 31.1.-2.2.2003 vedl tradičně do Poděvous. Tentokrát tam bylo naprosto nečekané množství sněhu a tak mnoho her bylo vysloveně zimních. Například toto stavění sněhových soch.
Na výletě jsme si užili i sáňkování. Sáňkovali jsme na kopci nedaleko našeho tábořiště v Bukové.
Výlet do Nového Boru 28.2.-2.3.2003 se pro příliš nízkou účast neuskutečnil. Bizon s Myšinkou však podnikli 1.3.2003 výpravu do okolí Úštěka. Na fotce je vidět zřícený kostel v Bílém Kostelci.

15.3.2003 se podruhé uskutečnila naše nová tradiční akce Brojnarova výzva, kdy se mohou výletu zúčastnit i rodiče a spolu s dětmi soutěží. V této soutěži se sbíraly rozstříhané díly skládačky.
Zde naopak vidíte náročnou štafetu, která měla symbolizovat rychlé přenášení součástek železniční stavby přes neschůdný úsek cesty.
5.4.2003 jsme podnikli cestu salónním vozem z Kouřimi do Zásmuk, naší první zastávkou byl skanzen u Kouřimi. Zde vidíte oddíl s historickou polygonální stodolou.
Velikonoční výlet 16.-21.4.2003 nás tentokrát zavedl na Slovensko. První výlet jsme podnikli na Malou Fatru, kde jsme si užili sluníčka, sněhu, květin i bloudění.
Hlavním cílem a místem, kde jsme byli nejvíce však byly Súľovské skály, úchvatné slepencové bloky nás vítaly každé ráno a procházeli jsme se mezi nimi na dvou výletech.
K Velikonočnímu výletu patří i výlet do města, tentokrát jsme vybrali Trenčín, bohužel Trenčianský hrad byl z technických důvodů (spadlá zeď) uzavřen.
Na posledním z výletů jsme šli přes Sůľovské vrchy až na rozlehlou zříceninu hradu Lietava. Prý druhou největší na Slovensku.
Na hradě Lietavě jsme se též společně vyfotografovali, respektive nechali vyfotografovat od jednoho z turistů. Horní řada zleva: Píšťalka, Palačinka, Matouš, Martin, prostřední řada zleva: Bizon, Myšinka, Tomáš (Brabčák), Dominik, mezi řadfdami Nikita, dolní řada zleva: Mirek, Ivanka.
Jednodenní výlet 17. května 2003 vedl na Solvayoy lomy a do Svatého Jana pod Skalou. Na skále nad Svatým Janem jsme se rozhlédli do kraje a zahráli jednu ze soutěží.
V lomech jsme se projeli důlním vláčkem
Na dvojdeňáku ven 23.-25. května 2003 jsme procházeli přes CHKO Blaník. Jednou z porvních našich zastávek bylo i městečko? Kamberk.
Po obědě jsme uspořádali závod poštovních dostavníků, zde Myšinka kontroluje, jak si kočí Ivanka poradí s koněm Veroníkou.
Na malém Blaníku stojí zřícenina kaple Panny Marie ve velikosti za kterou by se nemusel stydět mnohý kostel.
Náš výlet 7.6.2003 začal na hradě Okoři, absolvovali jsme prohlídku a pak se vydali dál údolím Zákolanského potoka.
Závěr výletu pak byl na hradišti Budeč, kde nás zejména zajímala tamní předrománská rotunda.
20.-22. červba 2003 jsme stavěli tábor, no spíše kopali jámy a připravovali stany a nádobí v Poděvousech. Mirek s Martinem se před prací ještě posilnili...
... a pak Mirek kopal tak rychle, že se foťáku zachytit krumpáč nepodařilo.
Středeční schůzka, tedy Kondoři a Ráčci pod kamenem se loučí s vámi a oddílovým rokem. Zleva Andrea, Lucka, Eliška, Veronika, Martin, Ivanka, Bizon a Tomáš.

zpět na stránku tohoto roku
zpět na stránku historie
na stránku oddílu OkO