Senát a lid Římský

Kromě tábora se v tomto roce ještě ukutečnila akce pro naše nejmladší členy. Sedmidenní výlet na chalupu. Jednalo se vlastně o směs táborových a výletových zvyklostí a cílem bylo dát nahlédnout i těm nejmenším do táborového života. Já osobně celou akci považuji za jeden z vrcholů tohoto oddílového roku.

Akce se zúčastnilo devět mladších, (Robert, Eliška, Vojta, Oki, Jirka, Lukáš N., Martin L., Filip P. a Monika), dva starší členové v roli instruktorů (Lucka a Nikita) a jako vedoucí především Bizon a Hanka (Kocour). Ovšem na akci se na kratší či delší dobu ukázali i ostatní vedoucí, zejména pak Glum, který se účastnil od poloviny akce až do konce. A nesmíme rovněž zapomínat na nejmenšího účastníka, Bizonova a Hančina syna Martínka.

Předesli jsem se opět do Říma, ačkoliv jsem se konkrétním historickým datům vyhýbali, je zřejmé, že jsme se ocitli v době Říma republikánského. Dva současní konzulové Lucius Sinelius Stator a Marcus Carpinus Ultor byli zločinci a bídáci, leč měli vysokou podporu lidu, který o jejich počínání nevěděl. Cílem naším tedy bylo odhalit jejich zločiny a přesvědčit lid, aby při příštích volbách volil někoho jiného, nejlépe nás. Vše se zdařilo a nakonec se konzuly stali Martin a Oki.

A na co nejspíše budeme vzpomínat?

Tady uvádím několik fotek pro ty, kdo chtějí trochu proniknout do atmosféry akce:

Římané ve slavnostním: zleva Filip, Jirka, Nikita, Lukáš, Bizon a Martin
Malování talířů (zleva Lukáš, Vojta, Robert a Jirka)
Glum a Eliška
Příprava závěrečného ohně (zleva Lucka, Vojta, Jirka, Glum, Oki, Eliška, Lukáš, Martin)

na stránku oddílu OkO